Життя Товариства

На Вінниччині відзначили День пам’яті жертв політичних репресій


24 травня, у залі засідань обласної державної адміністрації відбулася зустріч керівництва області та міста з жителями Вінниччини, які зазнали політичних репресій за часів радянської влади, зокрема «Великого терору» 1937-1938 років, та членами їх родин.

У зустрічі взяла участь делегація Всеукраїнського об’єднання товариства політичних в’язнів, репресованих та їх дітей на чолі з головою Ориною Сокульською.

Пам'ять всіх загиблих українців внаслідок політичних репресій присутні у залі вшанували хвилиною мовчання.

«Політичні репресії – це одна з трагічних сторінок української історії. У ці травневі дні ми традиційно зустрічаємося, аби вшанувати людей, які, по великому рахунку, боролися за добро, справедливість, вірили у свою країну, краще майбутнє, мали сміливість говорити правду і були знищені або репресовані. Тоталітарна система була дуже цинічною: дітей змушували зрікатися своїх батьків-політрепресованих, щоб знищити національну пам'ять. Але цього не вдалося зробити. Я переконаний, що саме пам’ять – це той дороговказ, який ми повинні берегти й передати своїм дітям та онукам заради України та майбутнього кожного з нас», – зазначив очільник регіону Валерій Коровій.

Керівник області зауважив, що з історії власної родини знає, що таке бути рідним репресованих.

«Якщо ми хочемо побудувати справді європейську державу, то повинні пам’ятати про ті події і робити все для того, щоб подібне в українській історії не повторилося», – наголосив Валерій Коровій.

З побажаннями здоров’я, віри, миру і добра керівники області та міста вручили колишнім репресованим та їх дітям, а також краєзнавцям – дослідникам тематики репресій на Поділлі Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради, грамоти Вінницької міської ради, грошові винагороди та квіти.

По завершенню заходу делегація Всеукраїнського об’єднання товариства політичних в’язнів, репресованих та їх дітей, члени обласного товариства політичних в’язнів, репресованих та їх дітей, обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, історики, місцеві дослідники тематики репресій поклали гірлянди та квіти до пам’ятного знаку жертвам Вінницької трагедії 1937-1938 років та пам’ятника жертвам комуністичного терору на Вінниччині.

Зазначимо, що у рамках відзначення в області Дня пам’яті жертв політичних репресій у холі обласної державної адміністрації розпочала роботу експозиція присвячена історії політичних репресій в Україні.

   •  

       Адреси організацій Ви зможете
       знайти у розділі "Обласні Організації".
 
       За додатковою інформацією пишіть на:
       info@repressed.org.ua 

       

Наш архів

Громадська організація під назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (біля 100 осіб), які відбулися 3.06.1989 просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).

Додаткова інформація

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України