життя товариства

ПОЛТАВЦІ ТА АБАЗІВЦІ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РР. В УКРАЇНІ

Хвилиною пам’яті загиблих земляків розпочався ХVІІ щорічний реквієм на пошану жертв Голодомору-Геноциду 1932–1933-го в Україні, котрий цьогоріч обласні об’єднання Міжнародної організації «Жіноча громада» та Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих провели разом із Абазівською загальноосвітньою школою І–ІІІ ступенів Полтавського району Полтавської області.

Щирі слова пам’яті замучених голодною смертю співвітчизників виголосили організатори. Від господарів урочистостей – із настановою ніколи не забути голодні сторінки української історії до дітей звернулася директор Абазівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Тетяна Цимбалюк.

Від полтавців очільники обласних організацій МО «Жіноча громада» та ВТПВіР – закликала дітей бути гідними нащадками роду українського заслужений працівник культури України Валентина Шемчук та наголосив на обов’язкові завжди знати про долі своїх пращурів Анатолій Банний.

Схвильовано сповіщали про трагічні події трьох Голодоморів, заподіяних в Україні тоталітарним режимом, семикласники. Їхній класний керівник, учитель історії Олександр Хажанець, як і під час нинішніх ушанувань пам’яті загиблих земляків, так і на уроках доносить до школярів правду знищення українців під час голодного злочину радянської влади.

Під Державним Прапором рушила Хода Скорботи до встановленого в сільському парку Памятного знака Жертвам Голодомору 1932–1933 рр. в Україні. До учасників урочистостей приєдналися мешканці Абазівки, сільський голова Павло Міхно, працівники сільради. Учні 5–11 класів, учителі, жителі Абазівки, полтавські громадські діячі поклали перев’язані чорною стрічкою колоски до Хреста пам’яті.

Тетяна Цимбалюк передала Валентині Шемчук оздоблений синьо-жовтими барвами та позначений кольором смутку снопик. Його полтавці привезли до Меморіалу Голодомору в Києві.

Хто зараз на сайті?

На даний момент 1 гість на сайті

       Адреси організацій Ви зможете
       знайти у розділі "Обласні Організації".
 
       За додатковою інформацією пишіть на:
       info@repressed.org.ua 

       

Наш архів

Громадська організація під назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (біля 100 осіб), які відбулися 3.06.1989 просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).

Додаткова інформація

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України